2017 - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2017

22.10.2017, canisterapeutická zkouška, Třemošná u Plzně, Pomocné tlapky
Charlot i Sibylka uspěly u zkoušky. Charlotka obhájila certifikát. Siby byla poprvé a zvládla to! Mám ze zlatušek velkou radost, obě prokázaly že mají všechny předpoklady pro tuto činnost.
 
15.7.2017
Česká národní výstava psů, Mladá Boleslav
Sibylka se zúčastnila své první vyšší výstavy v krásném prostředí závodiště. Výstava byla opět pěkně připravená, počasí přálo.
Ve třídě mladých bylo přihlášeno 12 fenek. Na posuzování jsme nastoupily jako předposlední (řazení je podle abecedy). Po hodnocení všech zůstaly v kruhu fenky, co byly výborné a jaké bylo mé překvapení, když se počet zmenšoval, až jsme zůstaly 4 a potom 2. To jsem si už říkala, že to bude super, když bude Sibylka druhá, ale k mé ohromné radosti se Sibylka panu rozhodčímu moc líbila a získala hodnocení Výborná 1 a titul CAJC.
Sibylka se stává čekatelkou českého junior šampiona!

8. 7. - 15. 7. 2017- Přibyslav
Letní soustředění pro majitele vodicích psů, pořádané NF Mathilda (1
turnus).
Místo konání: Hotel Přibyslav, Přibyslav
I v letošním roce jsme se společně s mou věrnou průvodkyní Elisou zúčastnily letního soustředění. Do Přibyslavy, nového to místa pro všechny účastníky, s námi jel letos i můj přítel. V Přibyslavy jsme strávili všichni krásný týden. Program byl dobře připravený. Bydlení v hotelu Přibyslav bylo také velice příjemné. Díky novému místu jsme poznali i neznámé kraje. Navštívili jsme jak samotné město Přibyslav, tak i nedaleká města Havlíčkův brod a Žďár nad Sázavou. Pejsci si procvičily, jak poslušnost, tak i ve městech dovednosti ve vodění/frekvenci. Naši pejsci se tedy pocvičily jak ve městech, tak i při noční hře a samozřejmě nemohla chybět i páteční Veselá mathilda /soutěž tentokrát na motiv Jana Šišky. My jsme při výletech poznali i nové věci a dozvěděli se různé zajímavosti, navštívili jsme muzea hasičů a zapalovačů v Přibyslavy a dále pak muzeum nové generace a cisterciácký klášter ve Žďáře nad Sázavou. Počasí nám také celkem přálo a tak jsme mohli podnikat i četné procházky do okolí. Letní soustředění nám také dále dalo možnost setkat se s lidmi, s nimiž se přes rok nepotkáme, neboť účastníci soustředění do Přibyslavy přijeli ze všech koutů republiky.
Ráda bych poděkovala organizátorům a všem lidem, kteří se na přípravě
soustředění podíleli. Velké díky především patří cvičitelkám: Haně
Jasenovcové, Hance Hoškové, Elišce Tyrolerové a Haničce Hruškové, které vše
připravili.
Moc děkujeme za krásný týden a za rok na shledanou v Přibyslavy.

Veselá Mathilda
V sobotu 17.6. 2017 proběhla v Praze na náměstí Míru soutěž ve výkonu vodicích psů pořádaná organizací Mathilda. Uskutečnil se 2. Ročník závodů Veselá Mathilda, které poskytly možnost k setkání nevidomých se svými čtyřnohými průvodci a také především pro předvedení práce psů. Organizace Mathilda dělá závody jinak než je zvykem na závodech pořádaných většinou jiných organizací, ať už to je svvp nebo jiné další. Tyto závody se více blíží realitě a běžné každodenní práci našich psích průvodců. Dvojice projde stanovenou trasu dle itineráře a plní při ní i různé úkoly - letos např. koupit si dortík v cukrárně a ze stanovišť Tyfloservisu - odvezení děckého kočárku k babyboxu a hledání pexesa (párových předmětů v nohavici) za 2 Minutový časový limit.
Musím konstatovat, že mě osobně s mým vodicím psem Elisou tento typ závodů vyhovuje více než klasicky bodované závody, kdy při vás jde vidící rozhodčí. Mám psa, který pracuje excelentně, když spolu chodíme sami a na trasách (jak známých tak i cizích) a vím, že se na ni mohu spolehnout, v jakékoli situaci, avšak přítomnost cizí vidící osoby jí většinou vadí a tím, že ví, že jsou to závody a je to jenom -jako- nikoli běžná práce, tak většinou i ty výsledky podle toho i tak vypadají.
Nicméně sobotní soutěž jsme si velmi užily a skončily jsme na 7. Místě z 20 psů. K organizaci se nedá vytknout opět vůbec nic. Soutěž byla pěkně připravena, jak trasa tak i stanoviště s úkoly. Zázemí bylo super. V čase čekání jsme mohli setrvat v hotelu, kde byla možnost si dát něco k jídlu a pití. Dále Byli nám (účastníkům bez vidícího doprovodu) k ruce vidící dobrovolníci, kteří nás doprovodili nebo pomohli, jak bylo potřeba.
Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit a všem děkuji za práci, kterou si s přípravou této akce dali. :-)
9.6.-18.6.2017, Dovolená s retrieverem, Kyselka-Radošov, OVVR
Čas dovolené začíná, se Sibylkou jsem se vydala v pátek brzo ráno na cestu. Navštívily jsme s mamkou zámky Jezeří a Červený Hrádek. Stavily jsme se také Sibylku ukázat, jak vyrostla manželům Míškovým, kde jsme si i pomazlily štěňátka a jejich psí smečku. A když čas pokročil, tak bylo načase se ubytovat v kempu Ontario.
V pátek večer byla porada kdo do jaké skupiny bude patřit. Celkem byly 4 skupiny- dvě pro pokročilé psy (připravovali se na vyšší typ zkoušek) a dvě pro ty co se připravovali na OVVR.  V mojí skupině bylo většinou celkem 8 pejsků. Převahu měli goldeni. Sešla se bezvadná skupina lidí a psů. Moc jsme si to užily, díky!
Cvičilo se každý den dopoledne na louce, odpoledne u rybníka. Na oběd jsme se stavovali  ve Vojkovicích, kde výborně vařili. V pátek měli pejskové co se připravovali na OVVR volno. Toho jsme využily a jely se podívat na táborovou soutěž Doupovský pohár, kde byly disciplíny z vyšších zkoušek loveckých psů. Po cestě zpět jsme se stavily na Andělské hoře, kde je nádherný výhled.
17.6. se konala zkouška OVVR. Ráno bylo 24 psů rozděleno do dvou skupin. Já se Sibylkou jsem byla v odpolední s losem číslo 4.
Sibylka zkoušku splnila na plný počet bodů (232 b). Mám z ní velkou radost, jak se pěkně předvedla. Dělá čest svým předkům. Z 24 psů dokončily OVVR s plným počtem bodů pouze 3 feny.
Velký dík patří organizátorům za uspořádání dovolené s retrieverem a zkoušky. Týden utekl velmi rychle. Za rok (snad) naviděnou!
4. -7.5. 2017 – akce Varnsdorf - Setkání zrakově postižených držitelů vodicích psů spojené s 2. ročníkem Závodu ve výkonu vodicích psů ve Varnsdorfu
Hned ve čtvrtek večer jsme vyslechli literárně dramatické pásmo, doplněné hudbou, v němž jsme se seznámili s několika pověstmi a bájemi zdejšího kraje.
Kdo se po cestě cítil "rozlámaný", navštívil zdarma masérku Lenku, jinak městskou zastupitelku.
Pátek jsme strávili na výletě po okolí Varnsdorfu. Dopoledne jsme zamířili do nedaleké vesnice Doubice, kde jsme se mohli pokochat a osahat si dřevěné sochy. Dřevěných soch se tam nachází asi 360. Mohu říci, že jsme se snažili zdatně prohlédnout si tyto krásné sochy, avšak času bylo málo. Odpoledne jsme zamířili do Krásné lípy, kde jsme navštívili čokoládovnu MANA Krásná Lípa. Tam jsme se dozvěděli tajemství výroby čokolády a mohli jsme si zkusit vyrobit i vlastní čokoládu. Úžasným zážitkem pro mě, jakož to milovníka sladkého, byla ochutnávka čokolád. Dále v tamním Domě národního parku České Švýcarsko nám čas velmi rychle uběhl při prohlídce zajímavé expozice. Večer pak jsme měli vyhrazený bazén s párou a vířivkou. Velký dík patří organizátorovi akce Romanu Vaňkovi a jeho rodině.
K sobotnímu Závodu vodicích psů však už odborného garanta potřeboval. Po loňských rozhodčích z Jinonic se tu představil cvičitel Dan Tůma a Sdružení přátel vodicích psů Pardubice.
Někteří pejsci byli nemile překvapeni, když po frekvenci a cvicích poslušnosti museli vyrazit ještě na jednu trasu. Většina je zvyklá, že poslušností to prostě končí - a tak to taky dávala najevo.
Elisa závody prošla tentokrát vcelku dobře a skončily jsme na:
11. místo - Klozová Andrea Elí 369 332 37
Během soutěže probíhala u varnsdorfské knihovny řada doprovodných akcí.
A cen bylo opět tolik, že bez aut nebo zdatné pomoci průvodců se domů prostě dopravit nedaly...
Počasí nám také přálo, v Doubici nepršelo a v sobotu se dokonce ukázalo sluníčko. Byla to moc povedená akce.
Hromadná fotografie všech závodníků.
Andrea s Elí právě závodí.
8.5.2017, XVIII. Pojizerská výstava psů- krajská, Mladá Boleslav
Na výstavu jsme se vydaly se Sibylkou, byla přihlášena do třídy mladých. Počasí se vydařilo, ale čekání bylo dlouhé. Siby si tentokrát vyběhala VD1.  Po cestě zpět jsme ještě navštívily zříceninu hradu Zvířetice, která je moc pěkná.
Fotografie Charlotky
3.5.2017
Dnes oslavila narozeniny Sibylka i její maminka Chanel. Sibylka slaví 1. narozeniny a proto jí přejeme vše nejlepší, hodně zdravíčka. Léto se blíží a čeká nás moc výletů, koupání a dalších psích radovánek.
Ležící oslavenkyně
Oslavenkyně s dobrotami
29.4.2017, Jarní svod loveckých psů, OMS Liberec
Svod se konal v krásném prostředí Lidových sadů, počasí bylo skoro slunečné. Sešlo se kolem 40 pejsků. Sibylka se předvedla parádně. Dostala pochvalu, že se dobře předvádí i za to že je moc pěkná. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

Fotografie z 29.4.2017, Jarní svod loveckých psů, OMS Liberec
Leden jsme zahájili přenáškami o vodících psech a canisterapii na druhém stupni ZŠ v Liberci. Žákům se povídání moc líbilo, přítomnost pejsků ve výuce byla vítaným zpestřením. Děti se ptali, zajímali se o pejsky, některé dotazy byly moc pěkné, což svědčí o tom, že je pro žáky tato oblast velmi zajímá. Charlotka si užila pozornosti dětí. Při přednášce je na volno a chodí mezi žáky a ty si ji hladí, což má moc ráda. Na praktickou ukázku tentokrát ani v jedné hodině bohužel nezbyl čas pro množství dotazů. Už se těšíme na další přednášky.

Šťastný nový rok 2017!
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky