Informace - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Informace

 
Pár bodů k zamyšlení, než nás zkontaktujete...
Jsme malá rodinná chovatelská stanice retrívrů. Naši psi s námi bydlí v domě, jsou členy rodiny. Doprovází nás téměř všude.
Mým cílem je chov zdravých, aktivních psů s vyrovnanou povahou a temperamentem a kvalitní genetickou výbavou. Retrívrů, kteří budou po exteriérové i povahové stránce typickými představiteli plemene. Velmi pečlivě tedy vybírám nápadníky a budoucí otce štěňat.
Štěňata budou vhodná na canisterapii, myslivost, výstavy, chov či jako rodinný mazlíček.

Prodejem štěňátek to u nás nekončí. Není mi lhostejné, kam štěňátka jdou. Ráda bych zůstala s budoucími majiteli v kontaktu. Jako každému dobrému chovateli mi záleží na tom, abych věděla, jak se našim štěňátkům daří, proto garantujeme bezplatné doživotní poradenství. Můžete se na nás obrátit, jestliže budete potřebovat poradit s výživou, výchovou, výcvikem.
Budu také ráda, když se s námi podělíte o úspěchy štěňátka či o problémy, které Vás trápí. I ty bohužel k životu patří. Pokud budu moci, ráda Vám poradím či pomůžu toto problematické období překonat.

Štěňata se rodí v bytě, do lidských rukou. Jsou rozlišena barevnými šňůrkami, po narození jsou také zvážena a je zaznamenán čas jejich narození. Celé dva měsíce jsou štěňátka pečlivě opečovávána, vážena a pod veterinární kontrolou. Budou několikrát odčervena, naočkována a otetována.
Jestliže má psí maminka štěňátek víc, jsou dokrmována z lahve. Jsou tedy v neustálém kontaktu s lidmi. Tím, že štěňátka vyrůstají v domě mezi lidmi, jsou socializována již od narození. Postupně si zvykají na hlasy lidí a různý obvyklý hluk domácnosti – rádio, televizi, varnou konvici, vysavač, fén apod. Jakmile jsou štěňátka větší, tráví s námi při pěkném počasí čas na zahradě, kde si postupně zvykají i na hluk z ulice, sekačku, auta...
Nezávazná návštěva naší CHS je možná. Těšíme se na Vás, rádi Vás poznáme. Než nás však kontaktujete, přečtěte si prosím odstavce níž – „Pár slov o retrívrech i psech obecně“. Jestliže si jste jistí, že můžete dát pejskovi vše, co potřebuje, rádi Vás uvítáme. Návštěvy štěňátek jsou u nás vítány od 4 týdne věku štěňátek. Odchod štěňátek od nás je možný po 8. týdnu jejich věku.

Pár slov o retrívrech i psech obecně:
Pes je drahá záležitost. Cena štěněte je ve srovnání s náklady na celý život psa minimální částkou.

Pes venkovní, nebo domácí?
Retrívr byl vyšlechtěn jako lovecké plemeno (dnes spíše společník) a potřebuje co největší kontakt se svojí „smečkou“. Rozhodně to tedy není pes do kotce, kam podle mého názoru v žádném případě nepatří. Bude spokojenější ve Vaší společnosti – doma, na zahradě nebo při procházce. Proto: Pokud sháníte psa do boudy, tak já nejsem ta pravá...

Čas
Retrívr je pes středně velký, lovecké plemeno. Z toho vyplývá, že potřebuje dostatek pohybu, zaměstnání a Vašeho času. Nestačí, aby byl pouze na zahradě. Potřebuje zaměstnat, jinak se začne nudit.
Pes je tvor velice tvárný a přizpůsobit se životnímu stylu rodiny mu nedělá velké potíže, přesto i tento aspekt je třeba brát v úvahu. Pokud jste od rána do večera v práci a ještě k tomu máte vedlejší zaměstnání, pak by nebylo vhodné pořizovat si psa.

Délka života
Retrívr se dožívá v průměru 11 let, ale může se dožít i 15 let. Budete schopni mu zajistit plnohodnotný život?

Proč štěně s PP?
Jestliže chcete retrívra, který bude po exteriérové i povahové stránce pravým představitelem plemene, tak štěně s PP má všechny předpoklady, že Vám z něj takovýto pes vyroste. Samozřejmě záleží na výchově – i povahově dobrý pes se dá zkazit… Průkaz původu dává jistotu, že je štěně čistokrevné a v genech má vše, co má retrívr mít. Pokud nebudete sami chtít, zkoušky ani výstavy absolvovat nemusíte – koupě štěněte s PP k tomu nijak nezavazuje.
Neexistují přespočetná štěňata, průkaz původu dostává každé štěně uchovněných rodičů. Pokud štěně nemá „papíry“, narodilo se neuchovněným rodičům. To znamená, že už rodiče mohli být bezpapíroví nebo nesplnili podmínky k uchovnění z jednoho či více důvodů: pro exteriérovou vadu, hrubou povahovou vadu (agresivita, bázlivost), dysplazii kyčelních kloubů nebo jiné vážné onemocnění.

Výchova, výcvik
Kdo se bude štěněti věnovat? Retrívr je pes chytrý, moc dobře pozná, co si může dovolit, ale i přesto (nebo právě proto) potřebuje základní výcvik. Základy se musí naučit, nelze očekávat, že bude umět povely ke mně, nesmíš, sedni, k noze či zůstaň po jednom opakování, nebo dokonce sám od sebe. Asi každý touží po vychovaném psovi, kterého může vzít kamkoliv…
Cvičte pravidelně, krátce, s pozitivní motivací, bez hněvu, beze spěchu, bez netrpělivosti. Vždy musíte vědět, čeho chcete dosáhnout. Hodně chvalte a odměňujte (pamlsky). Berte v úvahu únavu štěněte, špatnou náladu, vhodnost prostředí a hlavně daný věk pejska! Každý cvik má svůj čas.

! Pro zájemce o štěňátka:
I přesto, že jsou štěňátka na děti zvyklá, nejsou žádným „živým plyšákem“. I když si dítě psa přeje, nezapomínejte na to, že odpovědnost za štěně a později za dospělého psa je na rodičích, tedy na Vás. Nelze očekávat, že se o štěně bude starat pouze dítě!
Péče o pejska by se měla týkat celé rodiny. Retrívři umí být dětem úžasnými společníky, ale vše musí mít pravidla a smysl. Popřemýšlejte o tom všem.

„Život s retrívrem není o tom si ho pořídit a prožít vedle něj život, je to styl života...“
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky