Faidra - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Faidra

Veteránky
Faidra Bri-Col Black and White
Faidra Bri-Col Black and White

Labrador Retriever  – labradorský retrívr
ČLP/LR/9115
fena
datum *: 18. 6. 1999
datum +: 12. 8. 2013
barva srsti: smetanová

rodiče:
O: Amberside Another Rumpus (ž)
M: Folly Bri-Col (ž)

sourozenci:
Foli-Dorotka, Falko (9112/01 chovný), Fill

chovatel: Tomášů Jiří, Osek u Rokycan 351

OVVR, 4. 6. 2000, Holubí Kout: 174 b, III. cena
IX. klubová výstava RK CZ, 15. 9. 2001, Praha: velmi dobrá
DKK 1/3
slepecký výcvik (částečný), Jiří Tomášů, Osek

Faidra byla druhým psem v rodině, ale prvním retrívrem. Díky ní jsem poznala, jak skvělý může labradorský retrívr být.
Vítací pes. Bylo úplně jedno, kolikrát a na jak dlouho se kdokoliv z rodiny vzdálil, jakmile se vrátil zpět, Faidra ho vítala a vítala... Milovala svoji rodinu (smečku).
Pracovitá, občas tvrdohlavá, dominantní. Velmi přátelská k dětem. Málo štěkala, na to měla Pollinku. První rok života neštěkala vůbec, potom jen když hlídala. Apetit měla obrovský, snad jako každý labrador. Co bylo k snědku a dalo se sníst, bylo její. K tomu se samozřejmě váže nemálo veselých historek – vánoční cukroví, vajíčkový salát, snídaně atd. Díky ní se zrušil na zahradě nejeden záhon. Faidra sklízela jahody, broskve, jablka, třešně, jostu, ale i rajčata. I v letech, kdy se jí chodilo už špatně, byla schopná za rajčaty skočit do skleníku. Dodnes nechápu, jak to dokázala, aniž by si ublížila. Ráda se proběhla, a když začala dělat na louce „kolečka“, tak se rychlostí rovnala dělové kouli. Moc ráda plavala. Aportovat ji bavilo, jen když měla náladu, výjimku tvořily loupeživé aporty – tedy když něco „kradla“. Je neuvěřitelné, kolik plyšových zvířátek dokáže jeden labrador nacpat do tlamy. Na myslivost by byla nejspíš nevhodná, zvěřina jí nic moc neříkala. Než aby revírovala, šla v lese jako madam po cestě. Nacestovala se s námi a společně jsme nachodili velké množství výletů. Pravidelně s námi také jezdila na dovolenou na Jizerku, kde si pozornost lidí i krásnou přírodu velmi užívala. Prostě Faidra, Faidruška, Faidruše Pindruše...
Faidra měla částečný výcvik vodicího psa. Cvičili ji manželé Tomášů. V roce 2001 nebylo ze zákona možné, aby dítě mělo státem hrazeného vodicího psa. Což zas až tak nevadilo, uměla vše, co bylo potřeba. Za pouhé dva měsíce se dokázala naučit většinu dovedností, které takovýto pes musí splňovat, např. vyhledat dveře, schody, lavičku, přechod, odbočit doleva a vpravo, převést přes silnici, označovat překážky... Suverénně dovedla sestru ke gymnáziu, k babičce a dědovi do zahradnictví nebo do města. U toho všeho se tvářila náležitě důležitě, když byla v postroji a vedla.
Po zdravotní stránce na tom byla velmi dobře. Nikdy netrpěla vážnějšími problémy. Bohužel v roce 2007 se u ní po smrti kočičího spojence Kokeše projevila epilepsie. Dalším velmi závažným problémem byl v roce 2010 zánět dělohy. Do té doby byla velmi temperamentní, aktivní, u všeho chtěla být, nikdo jí nehádal takový věk. Svou chutí do života dokázala překonat i tento zdravotní problém. Dožila se krásného věku 14 let. Navždy nás opustila 12. 8. 2013.
Faidruška byla labradorem, jak má být. Byla první – a to je vždy osudové. Když se řekne Faidra, tak to je legenda naší rodiny.

Rodiče podrobně:
Amberside Another Rumpus
ČLP/LR/6321/98
import Anglie
narozen: 17. 3. 1997
smetanový, 57 cm
otec: Newinn Webley-Scott for Amberside
matka: Katies Charmer At Amberside
zkoušky: PZ I.
výstavy: 7x V, 3x res. CAC, res. CACA, V3
DKK 0/0

Folly Bri-Col
ČLP/LR/2934/97
narozena: 2. 12. 1993
zemřela: 2001
smetanová, ? cm
otec: Quanto-Wander v. Larchenbruch
matka: Ch Ennea Erinor
zkoušky: LZ I., VP I., ZPR III.
výstavy: r. CACIB, r. CAC, V
DKK 0/0
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky