2019 - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2019

19.12. 2019 – Tento slunečný a téměř jarní den jsem se společně s Elisou vypravila do Prahy, kde se konal vánoční večírek pro zaměstnance n. f. Mathilda. Posezení to bylo příjemné a při té příležitosti jsem se viděla i s Darby. Elisa se s mladými psími slečnami z teamu D jmenovitě Darby, Daminou a Dájou, náležitě přivítala a kdyby kuchyňka byla větší, tak prý i nějaká ta hra by byla super. Společně s cvičitelkou Hankou Jasenovcovou jsme se šly s Darby kousek projít – takové malé kolečko po Václavském náměstí tj. z Krakovské do Jindřišské ulice a zpět. Darby se v tempu chůze již ustálila a má ho příjemné. Na práci je schopna se také už více soustředit. Ze cviků, které zvládá je zastavování a označování obrubníků, vyhledání přechodu a schodů a provedení davem lidí bez všímání. Za pamlsek udělá cokoli, no, typický labrador. Po zjištění, že v mé pravé kapse se nacházejí pamlsky totiž cvičitelku příliš nepostrádala. Myslím si, že je šikovná a učenlivá a jen tak dál.
20.11. 2019 – Tento mlhavý den jsme se v Liberci v Lidových sadech u Kulturního centra setkaly se cvičitelkami z Mathildy a dvěma psími holkami Darby a Daminou. Adri pořídila pár fotek a Elisa se seznámila s mladými temnotami, z nichž jedna bude její nástupkyně. Cvičitelky mi zevrubně popovídaly o psích holkách: Damina, která je menší, je také více zvuková- uštěkaná a ukňouraná, když se nic dlouho neděje, co se týče učení, tak je to šprtka, neustále se chce zavděčit, je šikovná, vstřícná a pracovitá. Tempo má rychlé. Darby (velká fena s krásnou hlavou) na proti tomu téměř neštěká, drží si trochu odstup, ale při práci je také velice šikovná, vstřícná a učenlivá. V současné době ji hrozně baví zastavovat obrubníky. Jídlo je silná motivace. Tempo má střední, spíš jako Elisa. Je rozvážnější. Nevýhoda u obou holek je, že jsou hodně sbírací a tudíž časem si budou muset zvyknout na náhubek. V Lidových sadech je rozptylovala nedaleká zoologická zahrada a různé pachy zvířat, které se odtamtud linuly. Nicméně jsem si s oběma vyzkoušela se projít. Nejprve přišla na řadu Darby – tempo i pohyb má příjemné. Zastavuje v klidu a rozvážně. Pak jsem zkoušela Daminu- její tempo je rychlé a vše dělá s vervou, takže to působí až zbrkle. Např. u obrubníku z fleku stojí a zastaví se na místě.
Po probrání všeho důležitého a vyzkoušení tempa chůze, jsme společně s Hankou Jasenovcovou došly k závěru, že Elisinou nástupkyní se stane Darby zvaná Barbucha.
9.11.2019: IV. Svatomartinská oblastní výstava psů, Mladá Boleslav
Deštivý den, ale nás to neodradilo. Nakonec se mnou jela André, tak jsme měly dámskou jízdu. Hafinky jely téměř všechny. Elí byla hlášena poprvé do třídy veteránů a získala hodnocení V1, prý je na svůj věk velmi radostná. Sibylka s Charlotkou byly hlášeny do otevřené třídy. Obě se pěkně předváděly a obdržely hodnocení Charí VD3 a Siby V1. Z výsledků mám radost. Výstavu jsme si užily. Letos jsme se psíma akcema u konce, těšíme se na příští rok.
28.9. 2019 – Oslava narozeniny team D
Dnes jsme jely na výlet do Prahy – já s Elisou a Adri. Čekala nás oslava 1. narozenin teamu D. Byl to velice pěkný den. Atmosféra na oslavě byla příjemná, i když mnozí předvychovatelé ronily slzičky. Sešlo se celkem 8 oslavenců z vrhu D (chyběl pouze Dondee). Dále se přišla na svá štěňátka podívat mamina Abbie. Elisa se také byla podívat, která ze tří černých psích slečen bude její nástupkyně. Během podzimu tahle otázka bude zodpovězena, zatím můžeme jen hádat – bude to: Darby, Daki či Damina?
Oslavenci byli též francouzi Oskar a Olívie. Pejsci dostali psí dort, který upekla Eliška a prý byl moc dobrý. :-) Předvychovatelům jsem poděkovala za jejich záslužnou práci a snažila jsem se jim přiblížit přínos vodicího psa. Nakonec ode mně dostali jako dárek keramickou tlapku s písmenem D. Pejsky teď ještě v říjnu čekají povahové testy, rentgeny kloubů mají již úspěšně za sebou a pomalu nastoupí do výcviku. Přeji jim hodně štěstí a ať jim jde učení pěkně od tlapek.
24.8.2019, Mezinárodní výstava psů, Mladá Boleslav
V pěkném prostředí pod hradem se konala již tradičně výstava. Přihlášenou jsem měla Sibylku do otevřené třídy, kde bylo celkem hlášeno 11 fen. Posuzovala rozhodčí z Litvy. Posudek má Siby pěkný, obržela známku výborná. Pěkně se předváděla i stála v postoji. Jsem spokojená s touto výstavou. Den jsme si užili s přáteli. Poděkování patří sousedům za odvoz, díky. Byl to povedený víkend.
27. 7. - 3. 8. 2019- Přibyslav
Letní soustředění pro majitele vodicích psů, pořádané NF Mathilda (1 turnus).
Místo konání: Hotel Přibyslav, Přibyslav
I v letošním roce jsme se společně s mou věrnou průvodkyní Elisou. Již potřetí a tudíž i naposledy konaného v Přibyslavy.
V Přibyslavy jsme strávili všichni krásný týden. Program byl opět dobře připravený. Při cvičení frekvence s pejsky, jsme navštívili jak samotné město Přibyslav, tak i nedaleké město Hlinsko se skanzenem. Čekal nás též celodenní výlet na hrad Polná, kde jsme navštívili muzeum a expozici věnovanou tradičním řemeslům a starou lékárnu. Pejsci si užili volno při procházce kolem rybníka Peklo. Následně jsme v rámci výletu ještě navštívili místní mlékárnu, kde jsme byli na exkurzi. Naši pejsci se v průběhu týdne tedy pocvičily jak ve městech, tak i při noční hře a samozřejmě nemohla chybět i páteční Veselá mathilda /soutěž tentokrát s inovací – byli jsme rozděleni do dvojic a v nich jsme absolvovali obě dvě soutěže. Ke mně s Elisou byla přiřazena Dáša Kolaříková se Sofií a spolupráce musím říct proběhla naprosto v pohodě. Opět jsme si soutěž všichni náramně užili a zakončili ji posezením v cukrárně.
Letní soustředění nám také dále dalo možnost setkat se s lidmi, s nimiž se přes rok nepotkáme a potkat i nové lidi, letos totiž polovina účastníků byla nová. Účastníci soustředění do Přibyslavy přijeli ze všech koutů České republiky a Slovenska.
Ráda bych poděkovala organizátorům a všem lidem, kteří se na přípravě soustředění podíleli.
Moc děkujeme za krásný týden a za rok na shledanou.
Andrea s Elisou
Veselá Mathilda
V sobotu 29. června 2019 proběhl v Praze již čtvrtý ročník závodu ve výkonu vodicích psů pořádaných nadačním fondem Mathilda.
Akce se zúčastnilo celkem 18 teamů – člověk a vodicí pes. Počasí bylo typicky letní, panovalo tropické teplo, takže letošní závody byly opravdu náročné. Každý z účastníků si mohl prověřit spolupráci se svým čtyřnohým průvodcem v reálném prostředí, a to pod dohledem instruktorů. V rámci Veselé Mathildy nás čekala chůze podle itineráře, povelování psa na neznámé trase, posuzovala se také spolupráce se psem, nechybělo zde ani povelování poslušnosti, tak i další dovednosti ve spolupráci s Tyfloservisem.
Zázemí bylo ve velmi klidném a příjemném prostředí hotelu Mars na Kubánském náměstí v Praze 10.
Co se týče samotných závodů: Trasa vedla nejen přes velmi frekventovanou ulici s tramvajovou dopravou, ale byla tam i mnohá zákoutí, členitý terén, parky či některé krátké, zapadlé uličky. Součástí závodů bylo vyhledávání určitých cílů dle itineráře. Každý měl trasu zvládnout do 60 minut, dva účastníci to bohužel nestihli, a tak byli diskvalifikováni. Já s Elisou jsme skončily na 11. místě, což vzhledem k horku, které panovalo, je myslím si dobrý výsledek. Elisa je šikovná holka, jen to teplo pro ni není dobré a vůbec jsem se jí nedivila, že se jí nechtělo pracovat a jít na sluníčko na rozpálené chodníky.
Na konci trasy nás ještě čekalo překvapení. Pracovnice Tyfloservisu se na nás opravdu vyřádily! V rámci dovolených si na nás připravily fingovaný odlet do zahraničí, za úkol jsme měli odnést k odbavení na letišti horu různých zavazadel, samozřejmě na čas! V obrovském kufru s nepřeberným množstvím zbytečných věcí najít opalovací krém, za chybný nález nám strhávaly body. Posléze jsme dle určitých indicií museli vytypovat stát, kam někteří z nás měli odletět. Děkuji za velice povedenou akci, moc jsme si ji užili.
16. -19.5. 2019
akce Varnsdorf - Setkání zrakově postižených držitelů vodicích psů spojené s 4. ročníkem Závodu ve výkonu vodicích psů memoriálu Simony Karlovcové  ve Varnsdorfu
Ve čtvrtek  večer, nás  čekalo přivítání od organizátora akce Romana Vaňka a později možnost masáží, kterou mnozí z nás využili.
V pátek nás dopoledne autobus dovezl nedaleko Šluknova do Jiříkova, kde se nachází arboretum. Zde si pro nás studenti lesnické školy připravili zajímavý program.
Výlet v arboretu byl velice pěkný i počasí nám vyšlo. Všichni byli spokojení a pejsci si užili volno a možnost vyběhat se .
Velký dík patří organizátorovi akce Romanu Vaňkovi, jeho  rodině a přátelům  jakož i sdružení Život jde dál.
K sobotnímu Závodu vodicích psů však už odborného garanta potřeboval. Opět závody posuzoval cvičitel Dan Tůma- Vodicí psi srdcem.Letos byly závody ve znamení památky Simony Karlovcové, která nás v únoru náhle opustila a odešla mezi anděli. Měly to být její první závody a tak číslo 1. symbolicky zůstalo jí s Beetlem.    
Závody byly opět koncipovány tak, že po frekvenci a cvicích poslušnosti,  pejsci museli vyrazit ještě na jednu trasu. Letos nastala novinka, v podobě bufeťácké uličky narafičené při frekvenci a též chování psa v interiéru.
Během soutěže probíhala u varnsdorfské knihovny řada doprovodných akcí.Přijela se na nás podívat i Anna Burianová, která popovídala o fyzioterapii zvířat a zájemcům ukázala i praktickou ukázku masáže psa. Odpoledne jsme si též poslechli koncert nejen nevidomých umělců. Též po celou sobotu byla v knihovně výstava Korálkových obrazů, které jsou mým velkým koníčkem a které vytvářím společně s mou babičkou.   
V půl páté bylo vyhlášení výsledků.
A cen bylo opět  tolik, že bez aut nebo zdatné pomoci průvodců se domů prostě dopravit nedaly...
Byla to moc povedená akce.
Těšíme se  příští rok na shledanou!
4.5. 2019 – Team D nám roste
V sobotu jsme si udělaly s Adri výlet do Prahy. V Mathildě měli slet štěňat. Tentokrát se konal přímo na Černém mostě od 10.00 hodin. Cesta proběhla bez problémů a skupinku lidí s nějak mnoho vrtícími se ocasy, nešlo u obchodního centra přehlédnout. Zajímalo nás, jak nám team D roste. V dubnu pejsci oslavili 7.měsíc svého života a z malých štěňátek se stali puberťáci. Bohužel na srazu nebyla přítomná žádná z holčiček, ale za to jsme viděly 3 kluky. Na srazu jsme potkaly pejsky blonďáky Darwina a Dundeeho a černého pejska Dobbyho. Labradoři to jsou krásní, na svůj věk velcí a s typickou hlavou. Zúčastnily jsme se též cvičení poslušnosti a správného chování, ve skupince, kterou vedla Linda. Mohly jsme pozorovat, jak jsou šikovní pejsci Dundee a Dobby. Na závěr nescházelo též společné foto. Pejskové z teamu D přeji vám, ať se vám v předvýchově dobře vede a ať jste tak šikovní jako doposud. Věřím, že z vás budou skvělí vodicí psi.
3.5., Sibylka má narozeniny!
Sibylka slaví 3. narozeniny, ve stejný den slaví i její maminka Chanel 11. narozeniny. Přeji Vám zlatíčka vše nej nej nej hodně zdraví, psí kamarády, hodně dobrůtek a plno zážitků se svojí smečkou..
Siby děkuji za to že jsi ! Díky tobě jsem poznala nové super lidi, ochutnala vítězství ve výstavním kruhu a učím se jak připravit loveckého psa na zkoušky. Máme toho ještě hodně před sebou, letošní rok si užijem!
22.2.2019
Sono bohužel nepotvrdilo březost, takže letos se štěňátek od Sibylky nedočkáme. Snad příští rok nám bude příroda více nakloněná.

Zima
Užíváme si zimních procházek s chlupáči, ze sněhu mají velkou radost. V týdnu jsme si udělaly procházku k hradu a zámku Frýdlant a nafotily pár fotek. Hafiny byly vzorné trpělivé modelky. Azuro, sluníčko, čerstvý sníh.. počasí pro focení jako stvořené.
Elí s Charí nezahálí ani v zimě a pravidelně navštěvují děti ve školách, to je moc baví.
Tento týden čeká Sibylku návštěva veterináře a sono, všichni jsme zvědaví jak dopadne.
Přejeme Vám vše dobré v novém roce 2019. Hodně zdraví, radosti, lásky, spokojenosti, úspěchů. Pejskům zajímavé procházky, hodně dobrůtek a psích kamarádů.
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky