O nás - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

O nás

Psi mě provázejí téměř celým životem. Když jsem byla malá, byl doma naším prvním psem, kterého rodiče přinesli, pes zlatý – anglický kokršpaněl Dája. V roce 1998 umřel a nastalo velké rozhodování, jaký by měl být jeho nástupce. Ze všech plemen nám nejvíc padl do oka labradorský retrívr, kterých v té době ještě v ČR tolik nebylo. Jistou roli, řekla bych velmi významnou, ve zvolení retrívra sehrálo i to, že moje sestra nevidí. Po hledání v inzerátech jsme se seznámili s manželi Tomášů z Oseka (CHS Bri-Col Black and White), kteří chovali zlaté a labradorské retrívry a mimo to se věnovali i výcviku slepeckých psů. V roce 2001 založili Pomocné tlapky, které se dodnes zabývají výcvikem asistenčních, canisterapeutických a vodicích psů. Jsem velmi vděčná, že jsem tyto výjimečné lidi mohla poznat.
 V létě 1999 zavítala do rodiny Faidra, světlá labradorka, náš první retrívr v rodině. Začátkem roku 2002 jí přibyla kamarádka – goldenka Polly, se kterou tvořila nerozlučnou dvojici.
V roce 2001, 2003 a 2004 prošlo naším domem několik psích miminek labradorů, která se měla stát slepeckými psy. Byli to Mischel, Bárny a Eycha z CHS Bri-Col. Mimo nich se zde vyskytovalo na kratší dobu i pár jiných pejsků, konkrétně goldenka Taira, která se později stala asistenčním psem Pomocných tlapek, goldenka Elze, labradorky Hanny a Debie.
Faidra dělala jako slepecký pes svědomitě průvodkyni mojí sestře Andree. A já měla Pollinku, díky které jsem poznala, jak báječný zlatý retrívr je.
Na podzim 2012 jsem náhle o Polly přišla. O rok později za ní odešla i Faidruška, která se dožila krásných 14 let.
Mojí velkou nadějí je Charlot Grenouille, která měla dělat společnost Faidře, ale bohužel se již nepotkaly. Charlot je smetanová zlatá retrívřice, se kterou mě teprve čeká mnoho společných zážitků, výletů a snad i zkoušek, výstav a jiných kynologických akcí. Charí v roce 2014 splnila všechny podmínky pro uchovnění, a stala se tedy naší zakládající chovnou fenou.
Rok 2016 byl pro nás zajímavý. Místo plánovaných prvních štěňátek Charlotky jsme se dočkali jiného zlatého pokladu. Narodila se goldenka Sibyla Misantos. Jsem za ni moc vděčná manželům Míškovým (CHS Misantos), kteří mi ji svěřili i přesto, že měla zůstat v rodné chovatelské stanici. Děkuji.
Manželé Míškovi se věnují chovu psů velice dlouho. Jejich odchov retrívrů slavil mnoho úspěchů na výstavách i zkouškách. Díky nim jsem získala nové zkušenosti, rady. Moc si jich vážím. Pro svoje psy dělají opravdu maximum. Jsem ráda, že díky náhodě nás naše cesta zavedla k nim.

V roce 2020 jsme přivítali na svět naše první štěňátka zlatých retrieverů- vrh A. Byl to zázrak. Sibylka se velice pečlivě starala. Smečku rozšířila Ambra a Afrodita.

Retrívři mě okouzlili svojí úžasnou veselou, vstřícnou a pracovitou povahou, nezdolným temperamentem a tím, že jsou naprosto společenští. Nejedná se rozhodně o gaučového psa, ale o aktivní veselou bytost, která miluje člověka a s nadšením Vás bude provázet kamkoliv, velmi dobře se uplatní i v lese při myslivosti, záchranařině či jako pomocník handicapovaným lidem.
Každý pes, kterého jsem potkala, byl či je jinou výjimečnou osobností. Věřím tomu, že mě retrívři budou provázet i v budoucnu. Pochybuji o tom, že je kdy vyměním za jiné plemeno. Jsou to opravdu všestranní psi.

Jsme malá rodinná chovatelská stanice. Naši psi s námi bydlí v domě, jsou členy rodiny, součástí našeho života. Bydlíme v domě se zahradou ve Frýdlantě v Čechách. V okolí města se rozprostírají louky, pole, les i několik rybníků a nedaleko máme Jizerské hory. Místa pro aktivní odpočinek se psy jako stvořená.
Mým cílem je chov zdravých, aktivních psů s vyrovnanou povahou a temperamentem, kvalitní genetickou výbavou a pracovními předpoklady. Retrívrů, kteří budou po exteriérové i povahové stránce typickými představiteli plemene.

CHS retrívrů PF Grenouille noir et or
(čti: PF Grenuji nuar et or)

PF je na památku naší Pollinky a Faidrušky.
Dalším významem PF je latinské pour féliciter, což znamená „pro štěstí“ – a to by mělo provázet štěňátka i v budoucnu.
Grenouille noir et or
Grenouille je ve francouzštině žába. Obojživelník, který nemůže bez vody existovat – to by se dalo říct i o retrívrech. Toto jméno si s sebou životem nese i moje goldenka Charlot, celým jménem Charlot Grenouille. Odkazuje tedy na ni jakožto na zakladatelku.
Noir et or znamená ve francouzštině barvy černá a zlatá, tedy srst retrívrů.
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky