2021 - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2021

28.10.2021
OVVR Blevice
Ambra úspěšně složila první zkoušku OVVR. Přihlášeno bylo 18 pejsků, na zkouškách si vedle výborně a umístili jsme se na 3. místě (rozhodující byl věk pro 2. a 3. místo). Udělala mi velkou radost. Byla šikovná. Celý den byl mlhavý, ale i tak jsme si ho užili. Zkoušky byly dobře připravené, v pěkném prostředí.
Letos jsme úspěšně zakončili výstavní i zkouškovou sezónu. Příští týden jsem měla hlášenou výstavu, ale tu bohužel zrušili, škoda těšili jsme se. Uvidíme kam se vydáme příští rok.
16.10.2021
1. narozeniny "A" štěňátek
Alfonz, Apollon, Amy, Ambra, Afrodita - Ori, Annie, Adéla - Rozinka
Štěňátka přeji vám krásný dlouhý život, hodně zážitků, misku plnou dobrého jídla a ať vás mají pořád rádi. Děkuji majitelům, že mi posíláte zprávičky, fotky, telefonujete.. Těším se naviděnou.
Pozdrav posílá mamča Siby s Ambrou a Orinkou. Držím palce, kdo se chystá na rentgeny, aby vyšly dobře. Někteří se již seznámili s ruchem výstav a vedli si víc než dobře. Pejsek Alfonz má již úspěšně složenou zkoušku OVVR. Gratulujeme! Přejeme mnoho úspěchů i dál.
26.9.2021
Klubová výstava retrieverů, KCHLS, Džbán
Na tuto výstavu jsem se těšila, klubové výstavy jsou většinou velmi povedené a byla to pravda i tentokrát. Přihlášená byla Siby, Ambra a Orinka. Účast byla velká-ve třídě mladých bylo přihlášeno 18 fen, ve třídě otevřené 17 fen. Pan rozhodčí nešetřil známkou velmi dobrá, takže jsem měla velkou radost, když všechny naše zlaté holky získaly hodnocení výborná s pěkným posudkem. Siby se dostala do užšího výběru a skončila na 4 místě.

28.9.2021
VIII. Krajská výstava psů Martiněves
Ráno jsme vyrazily s mamkou směr Litoměřice. Do třídy mladých psů byl přihlášen Alfonz, do třídy mladých fen Orinka- Afrodita s Ambrou. Všechna "štěňátka" zazářila. Alfonz získal hodnocení výborný 1, vítěz třídy mladých, Orinka získala hodnocení výborný 1, vítěz třídy mladých, Ambra výborná 2. Všichny posudky jsou moc pěkné. Siby si v otevřené třídě vyběhala vítěze třídy a získala i krajského vítěze. Dělají mi všichni velkou radost. Domů jsme jeli po závěrečných soutěžích. Tato výstava byla jednou z nejdelších, které jsem se účastnila, stála ale za to.
4.-5.9.2021
XIII. Západočeské derby retrieverů, Kyselka, KCHLS
Klubové podzimní zkoušky
Klubové zkoušky z vodní práce

V pátek jsme se vypravili směr Karlovy Vary. Krásný víkend, počasí nám přálo, zkoušky byly pěkně připravené. Podařilo se nám složit KPZ i KZVP a dojít celé derby! Mám ze Sibylky ohromnou radost! Byla moc šikovná. Oba dva dny pracovala pěkně. Známky z disciplín má 4 a 3, jen se dvěma 2 (aport v terénu, navádění na 2 kachny).
Celkově jsme se umístily na 16. místě z 24 psů.
Splněním loveckých zkoušek Siby získala loveckou upotřebitelnost.
Obrovské poděkování patří Janě s Růženkou a Bertou za pomoc s výcvikem.
6.7., Oblastní výstava psů, zámek Kačina
První výstava Ambry a Orinky-Afrodity. Krásné prostředí zámku jsme si užily. Zlatušky se pěkně předvedly a získaly hodnocení VN1 a VN2. V posudku mají samou chválu. Za mě to byla jedna z nejhezčích výstav, co jsem kdy jela. Po cestě jsme ještě navštívily několik hradů a zámků. Letos máme v plánu se účastnit ještě tří výstav, tak snad se budou konat.
(foto z výstavy)
26.6.2021 oslavila naše Charlotka (Charlot Grenouille Bri-Col black and white) 8. narozeniny, oficiálně tedy patří mezi veterány. Přeji ti hodně zdraví a radosti se svojí smečkou. Díky Charí jsem začala jezdit na výstavy, složily jsme OVVR a canisterapeutickou zkoušku. V současné době je pořád aktivním canisterapeutickým psem, což ji moc baví. V loňském roce byla hodnou psí tetou. Těším se co nás spolu ještě čeká
(foto charí s "dortem")
Přednáška 12.6.
vodicí psi, canisterapie
Letošní první přednáška pro děti, konala se v Liberci. Děti byly spokojené, přednáška je zajímala, měly hodně dotazů. Tentokrát nás doprovázela Darby (vodicí pes), Charí (canisterapeutický pes) a Elí (vodicí pes v důchodu). Psí holky si užily mazlení, házení míčků a pozornosti.
Sraz štěňátek 5.6.
V sobotu jsme měli sraz našich "A" štěňátek- sešlo se jich 5 (Ambra, Afrodita, Amy, Adéla, Alfonz) a jeden jezevčík k tomu. Bylo pěkné vidět jak vyrostla. Počasí nám přálo, tak se dalo sedět na zahradě a ogrilovat na co měl kdo chuť. Zahrada byla pejskům chvílemi malá. Všichni vypadají dobře a spokojeně. Děkuji majitelům za péči a lásku. Těšíme se příště na viděnou.
3.5.2021
Oslavila 5. narozeniny Sibylka.. přejeme i Chanelce vše nej k 13. narozeninám. Utíká to. Přeji Vám hodně procházek, aportů, rybníků, psích kamarádů, dobrého jídla... Sibylka je skvělá máma, která si svoje dvě dcerky Amie a Ori pečlivě hlídá. Na všechny dohlíží "teta" Charí.
V pátek 16.4.2021 oslaví naše A štěňátka půlroční narozeniny. Sibylka s Athosem přivedla na svět 7 zdravých zlaťáčků. Byl to zázrak. Siby se krásně starala a byla vzornou mamčou. Pro nás to byla první zkušenost s odchovem štěňátek. Bylo pěkné pozorovat jak štěňátka rostou a dělají pokroky, hrají si mezi sebou.
Před Vánoci se skoro všichni rozjeli do nových rodin. Doma nám dělá radost Ambra s Afroditou-Orinkou. Děkuji že mi všichni píšete, voláte a posíláte fotky. Jsem moc ráda, že se mají štěňátka dobře a rostou z nich správní hafani.

Všem přejeme hlavně hodně zdravíčka a dlouhý a šťastný život. Pozdrav od maminky Siby.
Krásné Velikonoce přeje Siby, Charí, Amie a Ori!
březen 2021
Jaro je skoro tady.. Příroda se probouzí. Štěňátka budou mít 5 měsíců, už to jsou velcí pejsci všichni mají přes 20kg. Děkuji za pravidelné zprávy od majitelů. Moc mě těší, že mi píšete a posíláte fotky.
Ambra s Afroditou - Orinkou jsou správné ségry. Chodíme pravidelně do lesa i mezi lidi, aby si zvykly na městský ruch. Jsou moc šikovné.
Bohužel kvůli situaci s koronavirem přednášky pro děti nehrozí. Školy jsou zavřené a ani volnočasové kroužky se nekonají.
Siby je přihlášená na zkoušky, tak poznáme co se uskuteční. Výstavy mám také již vybrané, které mám v plánu hlásit, ale poznáme jak to vše dopadne. Doufám že tento rok bude lepší než minulý.
Rok 2020
Minulý rok byl celý prapodivný, bohužel i dost smutný. Opustila nás perská kočička Fifi a labradorka Debbie. Vzpomínáme na ně často.. Jednou se opět setkáme.
Naplánováno jsme měli účastnit se zkoušek a výstav, ale kvůli situaci s koronavirem z toho sešlo. Také přednášky pro děti o vodicích psech a canisterapii, které jsme měli domluvené se většinou neuskutečnily. K dětem nás doprovází goldenka Charí a nově labradorka Darby, která je moc šikovná. Elí si již užívá zasloužený důchod.
V druhé polovině roku se narodila Sibylky první štěňátka. Po 21 letech s retrievery jsme mohli pozorovat tento zázrak. Byly to náročné, ale krásné dva měsíce.
Naše smečka se rozšířila o holčičky goldenky Ambru a Afroditu PF Grenouille noir et or. Dělají nám velkou radost. Pomalu se učí co správný pejsek má umět. Všechna štěňátka pěkně rostou. Za pravidelné zprávy děkuji.

Co máme v plánu na rok 2021?
Doufáme, že bude líp a bude možnost vyrazit s hafinama na výstavy, zkoušky, přednášky pro děti, výcvik .. Na to se moc těším.
Plány na štěňátka vrh B zveřejním, až to bude aktuální. Jednalo by se s největší pravděpodobností o Sibylky druhá a poslední štěňátka.
Přeji všem krásné Vánoce a vše dobré v novém roce 2021!
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky