2018 - Chovatelská stanice PF Grenouille noir et or

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2018

17.11.2018, III. Oblastní Svatomartinská výstava psů, Mladá Boleslav
Výstavy se účastnila Elí s Charlotkou, obě byly přihlášené do otevřené třídy. Holky se pěkně předváděly, mám z nich radost. Elí obdržela hodnocení V1 VT, Charlotka V. Kruh byl tentokrát v hale. Počasí ale přálo, nakonec svítilo sluníčko, takže venku bylo příjemně. Hafiny si zaběhly na oválu pro dostihy chrtů. Letos končíme s výstavami, uvidíme kam vyrazíme příští rok.

9.11. 2018 -Dnešní den jsme se společně s Adri vypravily na návštěvu do Prahy. Jely jsme se podívat na štěňátka, která se v září narodila v Mathildě – team D. Zrovna jim bylo 7 týdnů a jsou to už velcí pejsci. Krásní labradorci – 7 černých a 3  blonďatí a přesně půl na půl 5 kluků a 5 holek. Štěňátka jsme si pomazlily a nafotily. Do dalšího života jim přeji hodně štěstí, ať dobře zvládnou předvýchovu a pak projdou testy do výcviku a ať jsou z nich šikovní vodicí pejsci. Za rok se pozná, které ze štěňátek půjde k nám a bude nástupcem Elisy.
Podzim 2018
Léto je pryč, ale to nevadí, nenudíme se a užíváme si krásný podzim.
S příchodem  začátku nového školního roku, jsme opět se sestrou a hafinkami Elí a Charí, začaly dělat přednášky a navštívily jsme  několik tříd v Liberecké škole. Děti přednášky zajímaly, měly mnoho dotazů, na druhou stranu si i pejsci užili hlazení, házení míčků, spolupráce se školáky.  S výsledkem přednášek jsme spokojené.
Užíváme si procházek v pestrobarevné podzimní přírodě. Sibylka pravidelně trénuje na zkoušku, kterou snad příští rok složíme. Pořád je, co  nového se učit a to nás baví.
V září, se v Mathildě  narodilo  10 štěňátek labradorského retrívra vrh "D", jedno z nich by se mělo stát nástupkyní/cem Elinky. Barevně to je vrh 3 světlý labradorci a 7 černých. Těšíme se na ně, za 14 dní pojedeme na výlet za štěňátky.
V sobotu jsem byla se Siby na 35. Podještědské výstavě psů v Liberci. Byla hlášena do otevřené třídy, kterou vyhrála. Díky tomu si zaběhla o krajského vítěze kterého také získala. Hurá! Po posouzení jsme čekaly na odpolední soutěže a v FCI VIII. jsme skončily na 4.-5. místě ještě s druhým goldenem. Jen to čekání než jsme se dostaly na řadu bylo dlouhé.

25.8.2018, Mezinárodní výstava psů, Mladá Boleslav
Pěkný slunečný den. Výstavu jsme si užily, doprovod nám tentokrát dělala mamka. Výstava opět nezklamala bezproblémovým průběhem. Sibylka byla přihlášená do otevřené třídy, kde bylo celkem 14 fen. Posuzoval maďarský rozhodčí a oproti jiným, věnoval každému psu dostatek času a dostatečně dlouhý posudek. Sibylka se líbila a dostala hodnocení výborná, moc pěkně se předváděla. Za to obdržela i pochvalu. Po posouzení jsme se vydaly k domovu s pár dárečky z výstavy pro čtyřnožce.
14.7.2018, Česká národní výstava psů, Mladá Boleslav
Sobotní dopoledne jsem s hafinama  strávila na závodišti. Tentokrát jela se mnou i Charlotka. Holky si ruch výstavy užily, možnost potkat tolik psů se jim jinde nepoštěstí. Přihlášená byla Sibylka do otevřené třídy, opět byla nejmladší. Předváděla se pěkně, ale obdržela hodnocení vd. Letos nás čekají ještě dvě výstavy: mezinárodní v Mladé Boleslavy a krajská v Liberci. Tím pro nás bude letošní výstavní sezona končit, další budu hlásit až příští rok.
7. 7. - 14. 7. 2018, Přibyslav
Letní soustředění pro majitele vodicích psů, pořádané NF Mathilda (1 turnus). Místo konání: Hotel Přibyslav, Přibyslav
I v letošním roce jsme se společně s mou věrnou průvodkyní Elisou a přítelem Peterem zúčastnili letního soustředění. Do Přibyslavy, známého to místa, jsme z Prahy cestovali vlakem. V Přibyslavy jsme strávili všichni krásný týden. Program byl opět dobře připravený. Bydlení v hotelu Přibyslav bylo také velice příjemné. Při cvičení frekvence s pejsky, jsme navštívili jak samotné město Přibyslav, tak i nedaleká města Havlíčkův brod a Žďár nad Sázavou. Pejsci si procvičily, jak poslušnost, tak i ve městech dovednosti ve vodění/frekvenci. Naši pejsci se tedy pocvičily jak ve městech, tak i při noční hře a samozřejmě nemohla chybět i páteční Veselá mathilda /soutěž tentokrát na motiv cestování po světě. Letošní ročník byl totiž specifický tím, že s námi celý týden byla i Lincy z Ameriky, která se zajímá o vše co souvisí s vodicími psi a naše soustředění byla jedna zastávka při jejích cestách po světě, což jí pak pomůže při psaní práce. Každopádně to bylo letos tak trochu internacionální. My jsme při výletech poznali i nové věci a dozvěděli se různé zajímavosti, navštívili jsme sklárnu u Žďáru nad Sázavou a letiště v Přibyslavy, kde mají amatérští letci svá letadýlka - zejména větroně a malá motorová letadla, také většina skupiny navštívila pivovar v Přibyslavy, kde byl výklad a ochutnávka piva. Počasí nám také celkem přálo a tak jsme mohli podnikat i četné procházky do okolní přírody. Letní soustředění nám také dále dalo možnost setkat se s lidmi, s nimiž se přes rok nepotkáme a potkat i nové lidi, letos totiž polovina účastníků byla nová. Účastníci soustředění do Přibyslavy přijeli ze všech koutů České republiky a Slovenska.
Ráda bych poděkovala organizátorům a všem lidem, kteří se na přípravě soustředění podíleli. Velké díky především patří cvičitelkám: Haně Jasenovcové, Hance Hoškové, Elišce Tyrolerové, Lindě Luxa a Haničce Hruškové, které vše připravili. Moc děkujeme za krásný týden a za rok na shledanou v Přibyslavy.


17.6.2018, Krajská výstava psů, Benátky nad Jizerou
Na výstavu jsme vyrazili brzy ráno. Výstava se konala v areálu kynologického cvičiště. Sibylka byla přihlášená do otevřené třídy. Byl horký den, ale moc pěkně se předváděla a běhala. Získala ocenění výborná 3. Byl to opět pěkný den.

Veselá Mathilda
V sobotu 16.6. 2018 proběhla v Praze na náměstí Míru soutěž ve výkonu vodicích psů pořádaná nadačním fondem Mathilda. Uskutečnil se zde 3. Ročník závodů Veselá Mathilda, které poskytly možnost k setkání nevidomých se svými čtyřnohými průvodci a také především pro předvedení práce psů. Organizace Mathilda dělá závody jinak než je zvykem na závodech pořádaných většinou jiných organizací, ať už to je svvp nebo jiné další. Tyto závody se více blíží realitě a běžné každodenní práci našich psích průvodců. Dvojice projde stanovenou trasu dle itineráře a plní při ní i různé úkoly  na 2 stanovištích tyfloservisu – letos to byly:  na 1. stanovišti: 4  úkoly(rozpoznávání vůní, třídění(cizrny a rýže), umístění baterií do budíku a srovnávání válečků podle váhy) a na druhém stanovišti –2 úkoly (odhad vzdálenosti(umístění kolíčků na prádelní šňůru a odhad  odkud přichází zvuk z majáčků).
Sobotní soutěž jsme si velmi užily  a skončily jsme na 7. Místě z 16 psů. K organizaci se nedá vytknout opět vůbec nic. Soutěž byla pěkně připravena, jak trasa tak i stanoviště s úkoly. Zázemí bylo super. V čase čekání jsme mohli setrvat v hotelu, kde byla možnost si dát něco k jídlu a pití.   Dále Byli  nám (účastníkům bez vidícího doprovodu) k ruce vidící dobrovolníci, kteří nás doprovodili nebo pomohli, jak bylo potřeba.
Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit a všem děkuji za práci, kterou jste si s přípravou této akce dali. :-)


25.5.-3.6. 2018, Dovolená s retrieverem, Kyselka, KPZ
V pátek 25.5. jsem s mamkou a Sibylkou vyrazila směr západní čechy. Po cestě jsme měly zastávku na hradě Střekov (Ústí nad Labem). Byly jsme prvními návštěvníky, tak jsme si v klídku prošly celý komplex. Další zastávka byla u manželů Míškových v Lípě (Chs Misantos), kde jsme byly ukázat Sibylku. K večeru jsem se ubytovala v kempu Ontario.
Od soboty do čtvrtka se každý den cvičilo v krásném prostředí luk a rybníků. Sibylka naprosto předčila mé očekávání. Lovecký výcvik ji velmi baví. Zvěř poprvé viděla v sobotu (kachna, bažant, králík). Za týden udělala ohromné pokroky. Nosila vše pěkně. Vlečky (stopa) ji velmi baví. Já jsem se také naučila, jak co cvičit, tak můžeme doladit co je potřeba do příštích zkoušek.
Týden je však krátká doba na natrénování všech disciplín, ale i tak byla Sibyla přihlášená na podzimní zkoušky.
V sobotu 2.6.  se konaly Klubové podzimní zkoušky. Měly jsme los č. 19. Sibylka šla na první disciplínu vlečka s pernatou. Šla jí nádherně po stopě, na konci čapla kachnu a mazala zpět. Známka za 4. Další disciplínou byla vlečka s králíkem, to jsem si říkala že bude 50:50, králíka sice v týdnu nosila, ale někdy nevěděla ještě jak na něj. Vlečku šla opět nádherně, došla ke králíkovi, ale nedonesla ho. Tím pro nás zkouška skončila. Cvičně jsme si ale celé zkoušky došly, abych viděla jak probíhají. Na vyšších loveckých zkouškách jsem byla prvně, tak alespoň vím co se od psů čeká. Večer bylo slavnostní vyhlášení.
Dovolená s retrieverem se moc vyvedla, užila jsem si ji já i hafina. Dík patří organizátorům. Těším se za rok naviděnou!

17. -20.5. 2018 - akce Varnsdorf - Setkání zrakově postižených držitelů
vodicích psů spojené s 3. ročníkem Závodu ve výkonu vodicích psů ve
Varnsdorfu
Na zahájení akce, ve čtvrtek večer, nás čekal hudební zážitek. Koncert na
Studánce v kostele sv. Františka z Asissi. Vystoupili Blanka Janečková
(zpěv), Pavel Diblík (hra na varhany a zpěv) a Vít Vaněk (hra na klarinet).
Kostel má nádhernou akustiku a tak pro nás koncert byl překrásným kulturním
zážitkem.
V pátek nás dopoledne autobus dovezl do Jiřetína pod Jedlovou, kde po
přivítání panem starostou a seznámení s trochou historie. Jsme vystoupali na
Křížovou horu. Měli jsme to i s odborným výkladem, zakončeným recitálem v
kostele. Mohli jsme si projít všechna zastavení na křížové cestě a tím, že
jsou reliéfní, tak i si je detailně prohlédnout. Počasí nám přálo a naštěstí
nepršelo, jak původně předpovídala předpověď, dokonce chvílemi i vysvitlo
sluníčko. Křížová hora v Jiřetíně je unikátní a její návštěva stojí
rozhodně za to.
Odpoledne jsme strávili v tělocvičně - experiment lasergames. Podobá se to
na zvukovou střelbu či paintball.
Byl to zajímavý zážitek a myslím, že jsme si to všichni užili.
Večer jsme se protáhli a zrelaxovali se v bazéně a ve vířivce.
Velký dík patří organizátorovi akce Romanu Vaňkovi a jeho rodině.
K sobotnímu Závodu vodicích psů však už odborného garanta potřeboval. Opět
závody posuzoval cvičitel Dan Tůma- Vodicí psi srdcem.
Závody byly opět koncipovány tak, že po frekvenci a cvicích poslušnosti,
pejsci museli vyrazit ještě na jednu trasu.
Během soutěže probíhala u varnsdorfské knihovny řada doprovodných
akcí.Přijela se na nás podívat i Anna Burianová, která popovídala o
fyzioterapii zvířat a zájemcům ukázala i praktickou ukázku masáže psa.
V půl páté bylo vyhlášení výsledků.
A cen bylo opět tolik, že bez aut nebo zdatné pomoci průvodců se domů
prostě dopravit nedaly...
Byla to moc povedená akce.
Těšíme se příští rok na shledanou!

Sibylka oslavila narozeniny 3. května, ve stejný den slaví narozeniny i její maminka Chanel. Přejeme hodně zdraví, hodně psích přátel a dobrůtek.
8.5.2018, XIX. Pojizerská výstava psů, Mladá Boleslav
Výstavní sezóna zahájena. Krásný slunečný den. Přihlášená byla Elí do třídy otevřené, ta měla úspěch a získala hodnocení V1 VT a zaběhla si o krajského vítěze. Moc hezky se předváděla. Sibylka byla poprvé přihlášena mezi dospělé feny do otevřené třídy. Posudek je moc pěkný od pana rozhodčího si odnesla hodnocení výborná. Děkuji za podporu spolucestujícím, byl to pěkný den.
Přednášky vodící pes, canisterapie
Přednáškujeme.. a moc nás to baví. V měsících březnu a dubnu jsme navštívily několik škol. Naše hafiny Elí s Charí si užívaly pozornost dětí. Zaznělo plno dotazů k přednášce. Povídání děti zaujalo. Už se těšíme na další semináře.

Masáž psů a Dornova metoda pro zvířata
Masáž psů, slyšela jsem o ní dávno, ale po tom co naše Elí začala pravidelně docházet na masáže, jsem mohla na vlastní oči vidět výsledky. Jak moc pomáhá pohybovému aparátu psa. Vodicí pes, když vodí jak má, chodí krokem v postroji, z toho plyne, že některé svaly jsou namáhané víc a dochází k jejich zátěži, zatuhlosti. Od toho všeho může masáž pomoci. Elí si masáž vždy užívá a je vidět, že jí to je příjemné..
Plánujeme ŠTĚŇÁTKA!!!
Po 20 letech života s retrieverem plánujeme náš první vrh „A“ goldenů. Maminkou by se měla poprvé stát Sibyla Misantos.
Nápadníkem bude „Max“- Jewel General Golden Countryside's , importovaný pes z Dánska, který působí v Chs Krásná Lukrécia. Aktivní záchranářský pes.
Doufám, že vše dopadne dobře a přivítáme zdravá zlatá štěňátka.
Vánoce 2017
Sváteční dny jsou pryč.. Ježíšek nadělil dárečky i chlupáčům.
PF 2018
Přeji Vám hodně zdraví a štěstí v novém roce !!!
Lorem ipsum
Maecenas rutrum 12,
Proin porta
Proin porta neque ex, et eleifend purus tincidunt sit amet.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas rutrum at placerat.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky